Fotobuza PrahaPražská	fotoburzaAukceBazariShopServis fotopřístrojůO	fotografii
menu
• podmínky a pravidla


hledání

 
hlavní stránka > bazar > Podmínky a pravidla

Všeobecné podmínky

Realizace prodeje a nákupu je provozována zdarma!

Motto: "Nechceme složitosti, ale chceme se vyhnout zbytečným dotazům a potížím!"

Koupě
  1. Zákazník si najde v tabulce v několika položkách předmět zájmu, kde budou vložené základní informace, popř. fotografie prodávané techniky, jméno a kontaktní telefon, popř. adresa prodejce (do budoucna předpokládáme informaci o kladných počtech prodeje).
  2. Spojí se s prodejcem a dohodnou si způsob předání věci. Kromě pošty a vlastních možností můžeme doporučit jako kontaktní místo Pražskou Fotoburzu, kde je malé občerstvení přímo v sále a je tak ideálním místem pro předání věci, tím je vyřešen event. nekalý prodej, popř. kavárnu Samsa v pasážích mezi Lucernou a U Nováků (foto obchod J.Pazdera), které jsou mezi veřejností dosti známi a 2x týdně se tu schází několik pražských nadšenců a prodejců z Pražské Fotoburzy.
  3. Při osobním převzetí věci si vše přezkouší a po zaplacení uchová ve vlastním zájmu doklad o koupi, (při zaslání poštou, doklad z pošty), vznikne-li na dotyčné věci nějaká závada o které kupující nevěděl (skrytá), vyzve prodávajícího k odstranění, popř. vrácení peněz (záleží na dohodě mezi subjekty).
  4. Nebude-li kupující v rámci transakce spokojen, ozve se zároveň provozovateli stránek, který vyzve prodávajícího k vysvětlení a bude-li stížnost oprávněná a nevyřídí-li ji, uvede jej do tzv. Černé skříňky, kde si budou kupující následně ověřovat solidnost kupujícího (je to běžná praxe v zahraničí a vede k solidním obchodům a spokojenosti). V případě dalších prohřešků (3), bude z obchodování vyřazen a zároveň mu může být provozovatelem znemožněn přístup na Pražskou Fotoburzu, je-li její účastníkem.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za jakýkoliv nekalý, negarantovaný, a popř. prodej kradeného zboží! Je věcí každého uživatele těchto stránek, aby zvážil, co kupuje nebo prodává, vyžádá-li si prodejní paragon se zárukou, či nikoliv! Chceme být supervizorem všech proběhlých obchodů a popř. zveřejňovat nekalosti, ale nechceme a nemůžeme zasahovat a ovlivňovat vlastní kouzlo obchodu mezi subjekty, to znamená nemůžeme ani nést odpovědnost!!!

Prodej se řídí obchodním zákoníkem České republiky!

Prodej

Zásada: "Neobchodujme s odcizeným zbožím!"

Pro hladký průběh prodeje je vhodné dodržovat běžná obchodní pravidla, která nejsou ničím jiným ohraničena, než tím, aby kupující obdržel věc v takovém stavu, aby neměl důvod ji reklamovat, či stěžovat si na ni.

Je jasné, že se může kdykoliv cokoliv stát, nicméně čím více bude spokojenosti ze jejich strany, tím více obchodů může proběhnout a dá se šance všem, nebudou okamžitě problémy a dohady!

Takže, prosíme, žádné obchody typu "po nás potopa"! Způsob předání je na každém z prodejců, my nvrhujeme pro mimopražské Pražskou Fotoburzu, jejíž termíny nejsou již tak časté, ale jsou pravidelné. Oba dva subjekty zde mohou pohodlně vše předvést event. reklamovat atp.


email: mail@fotoburzapraha.cz || vyrobilo studio WebWorks.cz