Fotobuza PrahaPražská	fotoburzaAukceBazar on-lineiShopServis fotopřístrojůO	fotografii
menu
• historie a návštěvnost


hledání

 
hlavní stránka > pražská fotoburza > Historie a návštěvnost

Pražská fotoburzaPražská Fotoburza byla založena v lednu 1997 a hned při první akci se jí zúčastnilo okolo 60ti vystavovatelů a prodejců a na osm set návštěvníků (Národní dům na Vinohradech), v současné době bude probíhat již 23.Pražská Fotoburza a počet prodejců a vystavovatelů se ustálil na 50-55, a na 350-450 návštěvníků. Sídlem akce se po dvou letech existence na Vinohradech stal areál Vysoké školy Ekonomické na rozhraní Vinohrad a Žižkova /poblíž Domu odborů/, v Italské ulici, kde nám vedení vyšlo vstříc a vzniklo zde jisté zázemí s možností propojovat několik různě členitých prostor, podle počtu návštěvníků. Též lze zde před budovou parkovat a uvnitř sálu je i malá restaurace s možnostmi občerstvení a setkání v přímo prostorách akce.

Počet realizovaných burz v jednom roce se ustálil na 6, což je, dle našich zkušeností, maximum pro naplnění zájmu fotografické veřejnosti. Pravidelně se snažíme mít i dvoudenní Fotoburzu v době konání mezinárodní výstavy Interkamera.

Dále jsme v jednání o zahájení dalších akcí mimo region Prahy (Ústecko, Brněnsko, Plzeňsko).

Pražská fotoburzaI když jsme rádi, že zázemí Vysoké školy ekonomické máme, nelze v současné době provozovat tuto poměrně časově i materiálově náročnou akci bez finančních prostředků, které zohledňujeme ve vstupném, což však není hlavní idea s kterou jsme chtěli Fotoburzu uskutečňovat. Máme stále zájem o co nejširší návštěvnost a náklady pokud možno přesunout do oblasti výrobců techniky, materiálů, laboratoří apod., neboť spektrum lidí, kteří se fotografií zabývají, je velké - počínaje amatéry a konče profesionály, a ti všichni projevují zájem o novinky a o vše, co se týká tohoto krásného tradičního oboru, takže návštěvnost je naším vkladem pro představení nových technologií, výrobků i firem. O návštěvu Pražské Fotoburzy je zájem i z Německa, Rakouska, Holandska, ale objevují se zde i z Japonska, U.S.A., Kanady apod. Proto nabízíme i možnost prezentace firem na naší akci.

Jednotná cena prezentace, obsahující 2-4 stoly, odděleném a přizpůsobeném dle požadavků klienta, je 5.000,- Kč.


email: mail@fotoburzapraha.cz || vyrobilo studio WebWorks.cz