Fotobuza PrahaPražská	fotoburzaAukceBazar on-lineiShopServis fotopřístrojůO	fotografii
rubriky
muzeum

kinematografie


hledání

 
hlavní stránka > o fotografii > muzeum > Nová rubrika Muzeum

Vážení sběratelé a milovníci fotografické techniky,

je trochu smutným zjištěním,že prozatím neexistuje v českém jazyce žádná literatura specializující se na fotopřístroje z jejich sběratelského hlediska.V zahraničí není ničím vyjímečným vydávání katalogů,ceníků a časopisů, jak specializovaných na nejznámější značky,tak i na přístroje méně známé, které ale přesto mají řadu příznivců.Některé tiskoviny jsou bohudíky dostupné i na našem trhu,ale většinou v anglickém nebo německém jazyce. A ne každý vládne těmito jazyky natolik dobře,aby všemu porozuměl.

Dalším cenným zdrojem informací z této oblasti je bezesporu internet. Prakticky každá firma vyrábějící fotografickou techniku má svoje webové stránky,na kterých je v mnoha případech popsána i její historie a výrobky z minulosti.Pak lze najít stránky obchodníků zabývajících se prodejem sběratelských přístrojů a v neposlední řadě osobní stránky sběratelů samotných. Ale opět v drtivé většině v angličtině.

Stránky fotoburzy na kterých se právě nacházíte,jsou soudím prostorem kde by takové povídání o fotopřístrojích z doby minulé mohlo mít své místo. Budeme se zde tedy setkávat nad přístroji,které možná mnozí z Vás znají. Ale pro někoho by to mohlo být odrazovým můstkem třeba i pro založení vlastní sbírky.

A poznámka na závěr.Historie výroby Českých,potažmo Československých fotopřístrojů není zmapována prakticky vůbec.V zahraniční literatuře se mnohdy v souvislosti právě s těmito přístroji vyskytuje řada nepřesností a omylů. I z této oblasti se budeme snažit,dle svých skromných sil,přinést nějaké informace.

Přeji Vám vše dobré


email: mail@fotoburzapraha.cz || vyrobilo studio WebWorks.cz