Fotobuza PrahaPražská	fotoburzaAukceBazar on-lineiShopServis fotopřístrojůO	fotografii
rubriky
muzeum

kinematografie


hledání

 
hlavní stránka > o fotografii > muzeum > Leica AF – C 1

Před masovým nástupem amatérských fotopřístrojů vybavených transfokátorem, se výrobci snažili částečně eliminovat nevýhodu pevného objektivu nabídkou kamer s takzvaným ,,twin,,objektivem.Optická soustava objektivu,byla uzpůsobena k zařazení jakéhosi vestavěného telekonvertoru.Ten zpravidla prodlužoval ohnisko základního použitého objektivu.Většinou 1,6x – 2x.Sice se tím logicky snižovala světelnost i kvalita,ale přístroje splňovali požadavky nenáročných fotoamatérů. Při použití citlivějších materiálů tak byli výsledky uspokojující.

Fotografující měl na výběr dvě ohniskové vzdálenosti a jeho práce mohla být přece jen trochu kreativnější.

Přístroje tohoto typu vyráběla celá řada firem (Nikon L 35 TW AF,Olympus AFL-T, Ricoh TF-900,Minolta AF-T,Canon Top Twin a další).

Se svou troškou do mlýna přišla i Leica. V roce 1989 začala vyrábět (ovšem v Japonsku) přístroj Leica AF-C1.Byla to vůbec první AF kompaktní kamera kterou Leitz vyráběl.Snažil se tak prosadit značku známou hlavně mezi fotografy profesionály i v amatérské veřejnosti.Přístroj se vyráběl však pouze do roku 1991. Už v tomto roce přišel na trh model Leica C2-Zoom,vybavený jak označení napovídá,transfokátorem.

 

Leica AF – C 1

email: mail@fotoburzapraha.cz || vyrobilo studio WebWorks.cz