Fotobuza PrahaPražská	fotoburzaAukceBazar on-lineiShopServis fotopřístrojůO	fotografii
rubriky
muzeum

kinematografie


hledání

 
hlavní stránka > o fotografii > České fotopřístroje od A do Z

Jiří Trunec | 7. 1. 2002

Znovu firma Birnbaum, pokračování

Ohledně firmy je kromě jiného opravdu mnoho nejasností a tak se někdy setkáváme s články a informacemi, které přicházejí z blízka či z daleka. Např. v jednom z nejznámějších fotokatalogů McKeown´s (USA), z roku 92-93 kterému Birnbaum stojí za zmínku, popisuje sice velice jednoduše o existenci firmy, ale ikdyž se docela přesně "strefí" do jména města Rumburk, bojuje, jak to u Američanů bývá obvyklé, s názvem země: nejdříve napíše Boehmen Germany a pak, Czechoslovakia... (pokračování)

Jiří Trunec | 7. 1. 2002

Fotola Birnbaum Emil, český výrobce a prodejce fototechniky

Emil Birnbaum byl český výrobce a velkoobchodník s fotografickými přístroji, vybavením a potřebami. Převážná část obchodu byla vedena zasílatelským způsobem. Firma byla založena v roce 1903 a po působení v Dolním Maxově a v Doksech, přemístěna v roce 1917 do Rumburka, kde je činnost rozšířena, V roce 1938, v důsledku připojení českého pohraničí k německé říši, přemísťuje E.Birnbaum výrobu do Prahy, kde již dříve měl prodejnu. Vyráběny byly přístroje vlastní konstrukce,ale též kompletovány přístroje německých výrobců, které byly osazovány objektivy a závěrkami (pokračování)

Jiří Trunec | 7. 1. 2002

Úvod - České fotopřístroje od A do Z

Kdys kdes zrodila se mezi některými sběrateli a podnikavci myšlenka, popsat a zaznamenat něco z české historie fotopřístrojů, chybějící to rukověti a pomůcky pro všechny, co mají co do činění s fotografií a foto technikou. Nebudeme si nalhávat, že kdyby vyšla zítra, je již 10 let pozdě, a hlavně, v čase porevolučním, kdy se vše ohledně sběratelské začalo tzv. přemisťovat, by určitě pomohla v dosti nejasné orientaci a cenách fandům místním i zahraničním... (pokračování)

email: mail@fotoburzapraha.cz || vyrobilo studio WebWorks.cz